BIULETYN INFORMACYJNY
13 maja 2024

 

 

Dzisiejszy Biuletyn rozpoczniemy od Konferencji Sprawozdawczej naszego Związku, która obyła się 19.04.2024 roku w Domu Technika. Podczas spotkania najwyższej władzy Związku, jaką jest Konferencja Delegatów, Zarząd Związku otrzymał absolutorium na kolejny rok swojej działalności. W trakcie spotkania podsumowaliśmy ostatni rok działania naszego Związku. Dyskutowaliśmy również nad zmianami naszego Statutu. W trakcie dyskusji Zarząd Związku zaproponował m.in. zmianę nazwy Związku na Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy w Grupie ORLEN. Następną istotną zmianą jest długość kolejnych kadencji z 4 na 5 lat. Ponadto w trakcie kadencji odbywać się będzie co najmniej jedna Konferencja Sprawozdawcza. W Statucie zmieniliśmy również kilka innych mniej kluczowych zapisów wnikających z dostosowania do dzisiejszych realiów w naszej firmie. Nasi Delegaci jednogłośnie przyjęli zaproponowane zmiany.

 

Kolejnym tematem dzisiejszego Biuletynu jest informacja dotycząca rozwoju naszej organizacji. W ostatnim czasie dołączyła do nas kolejna Organizacja Oddziałowa. Akces wstąpienia do naszej organizacji zadeklarował Związek Zawodowy działający w strukturach spółki EuRoPol Gaz, która od niedawna jest w Grupie ORLEN. Nowa organizacja już dziś stanowi dużą siłę (ponad 50 osób), a my z dumą możemy poinformować, że liczebność naszego Związku przekroczyła 2000 członków.

 

Kolejnym tematem dzisiejszego Biuletynu są karty rabatowe. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych podpisało umowę z ORLEN S.A., na podstawie której członkowie organizacji członkowskich OPZZ czyli również MBZZ w Grupie ORLEN, będą mogli uzyskać rabat przy zakupie paliwa i artykułów poza paliwowych na stacjach paliw ORLEN.

 Karty Rabatowe uprawniają do otrzymania w danym miesiącu kalendarzowym rabatu cenowego na: • paliwa Standard oraz VERVA na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA, • usługę myjni automatycznej oraz odkurzacza, • oleje silnikowe i płyny do spryskiwaczy, • produkty Stop Cafe. Karta będzie uprawniała do zakupu paliwa z rabatem cenowym w maksymalnej ilości do 300 litrów w miesiącu kalendarzowym na jeden pojazd w wysokości: 12gr- Pb/ON/LPG, 16grVERVA, 15% na usługę myjni i odkurzacza oraz 10% ma oleje, płyny do spryskiwaczy oraz Stop Cafe. Koszt wydania karty to 1 zł (jeśli ktoś będzie potrzebował fakturę należy doliczyć 23% VAT). Przypominamy, że rabaty z różnych kart paliwowych nie sumują się. Powyższa karta służy jako dodatkowa karta na kolejny pojazd. Każdemu członkowi Związku przysługuje 1 karta rabatowa. W związku z powyższym wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do swoich Przewodniczących Oddziałowych w celu wpisu na listę chętnych oraz uiszczenia opłaty za wydanie karty. Czas przyjmowania zgłoszeń do 31.05.2024 roku (w złączeniu regulamin).

 

Ostatnim, bardzo ważnym, może nie tematem, a komentarzem jest ostatni wywiad byłego Prezesa ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka, w którym możemy między innymi przeczytać, że dziękuje Bogu, że już nie jest prezesem Orlenu. Jak twierdzi, wytrzymał w tym piekle 6 lat. Stwierdził również, że nasza firma to g***o, które śmierdziało od czasów WSI i wszystkich innych służb. Jako Związek Zawodowy zawsze staraliśmy się dystansować od polityki. Nigdy nie komentowaliśmy różnych decyzji czy poczynań naszych rządzących. Jednak ze smutkiem przyjęliśmy słowa byłego Prezesa, który w mało wybrednych słowach ocenił w jakiej firmie przyszło mu pracować. Tym bardziej jesteśmy zaskoczeni, bo podczas wielu rozmów, w tym również w wąskim gronie, były Prezes z dumą i szacunkiem odnosił się do naszej firmy. Zawsze powtarzał, że jesteśmy liderem i wszyscy pracujemy na ten sukces. Jako organizacja, która często w pochlebnych słowach oceniała politykę pracowniczą Prezesa Obajtka jest nam najzwyczajniej przykro. Nie możemy się zgodzić, aby w taki sposób nazywać firmę z tak ogromnym dorobkiem, na który pracowały całe pokolenia. Firmę, dzięki której możemy utrzymać nasze rodziny. Jak mniemamy były Prezes Pan Daniel Obajtek, również dzięki Orlenowi mógł godnie żyć… 3 Dlatego nasza organizacja poczuwa się do obowiązku, aby okazać wyrazy oburzenia na słowa pogardy, jakie padły z ust Pana Daniela Obajtka, bo NIE ZGADZAMY SIĘ Z TAKĄ OCENĄ NASZEJ FIRMY. Szanowny Panie, żyjemy w wolnym kraju i każdy może sam decydować gdzie pracuje i za jakie wynagrodzenie. Śmiemy przypomnieć, że Pan po utracie władzy przez swój obóz polityczny, mimo wcześniejszych deklaracji o odejściu, trwał w tym „piekle” do samego końca. Pytanie dlaczego ?!

 

 Przygotował: Michał Umiński – Wiceprzewodniczący Związku.